Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mléčná hmota

Mléčnou hmotu jsem zkoušela podle všech možných receptů.Základ je stejný díl sušeného mléka a cukru moučky, mandlové aroma a voda. Přidávala jsem med nebo tuk, vyzkoušela jsem i olej.Špatně!  Jednou mi došlo mléko, tak jsem dostala nápad dodat sušenou smetanu do kávy a recept byl na světě. Dokonce jsem přišla na to, že obsahuje rostlinný tuk a glukozu. Ještě jsem doladila množství, aby hmota byla tak akorát a šly dobře tvarovat květy.Hmota se obarví potravinovou barvou.

Černou barvu k barvení nepoužívám.  Míchá se z víc barev a příjde jich tam dost. Používám Carbo activatus (živočišné uhlí). Je to látka se silnými absorpčními a ochrannými vlastnostmi. Po požití pokrývá sliznici trávícího ústrojí a chrání před dráždivými účinky některých složek potravy, absorbuje střevní plyny, hnilobné produkty, toxiny, toxické produkty látkové přeměny. Má protiprůjmový účinek. Je uvedeno na letáku. Může být podáván dětem od tří let.

Při léčbě se podává velké množství ( 2-5 někdy 10-12 tablet), do hmoty dám 1/2 nebo 1 tabletu.

Tahle nevábně vyhlížející barva je vlastně léčivá.

 

Recept na mléčnou hmotu:

001-800.jpg musím napsát asi, protože to zvážené nemám. 2 PL cukr moučka, 2 PL sušeného mléka, 1 KL rovná suš. smetany do kávy, rovná lžíce vody a trochu mandlové tresti. Vypracovat v míse, potom na podložce. Když začne lepit na ruce, umýt je a do sucha utřít. Jak se hmota rozpadá trochu namočit ruce a vypracovat. Kdyby byla řídká, přidat suš. mléko, jen trochu.

 

 

003--3--800.jpgHmotu si rozdělím, kolik budu potřebovat barev a obarvím. Je dobře tvárná, nepraská a pokud není řídká, drží dobře tvar. Jestli bude držet zjistím tak, že váleček postavím a nesmí padat. Jinak přidat mléko. Při rozvalování nepodsypávám, protože podložka nelepí. Jen navrch dám pečící papír, protože nemám silikonový váleček.

 

 

007-800.jpgZ tohoto množství vyjdou kytičky na dort. Na potahování celého dortu dělám trojnásobné množství. Hmota se dá i koupit, ale dost stojí a nepřipadá mi tak chutná.